Sprout się zamyka – czyli reiko miał zawsze łeb do interesów

Jeszcze niedawno Sprout informowało swoich fanów o zmianach w dywizji CS2. Dziś dowiadujemy się, że to był prank, bo organizacja kończy wszystkie swoje operacje i znika z rynku esportowego.

Wychodzi na to, że naszych dwóch rodaków – a w zasadzie to jeden z nich – reiko, ma łeb do interesów. Przychodzisz do organizacji tylko po to, żeby 9 dni później dostać żeton na kielnie i beton oraz zapas słodyczy na dalszą, esportową drogę.

A tak na poważnie, nie był to raczej jakiś mocno niespodziewany ruch. Organizacje tego rodzaju powstawały na fali wchodzenia do esportu wielu dziwnych inwestorów. Kasa w zasadzie leżała wtedy na podłodze i wystarczyło się tylko po nią schylić. Na nieszczęście Sprout i kilku innych projektów, nigdy nie udało im się zbudować prawdziwej społeczności, która chciałaby dalej je wspierać. Gdy więc sponsorzy się ulotnili i nie było funduszy na dalsze działanie organizacji, ostatni musiał zgasić światło.

Były skład Sprout CS2:

  • Rasmus raalz Steensborg
  • Jan cej0t Dyl
  • Kamil reiko Cegiełko
  • Daniil Sdaim Tupov
  • Paavo podi Heiskanen

Źródło: Sprout


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.