Kolesiostwa na polskiej scenie ciąg dalszy – zmiany w Rebels Gaming

Rebels Gaming, czyli hiszpańska organizacja profesjonalnego bramkarza Davida De Gei, zakontraktowała lekko ponad dwa miesiące temu, zawodników z ostatniej edycji Mistrzostw Polski. Mowa tutaj oczywiście o niesławnej Palomie.

Wiele osób było źle nastawionych na ten ruch – chociażby przez PALOMAGATE. Część wróżyło zawodnikom rozpad po IEM Katowice. Trzeba jednak przyznać, że Polacy podczas samego turnieju, zaskoczyli dość pozytywnie.

Awans z fazy play-in do Katowic, już był niemałą niespodzianką. Dalej wprawdzie nie zaszli daleko, ale i tak zaszokowali polskich kibiców, którzy raczej spodziewali się o wiele gorszego wyniku. Później Rebels trochę gorzej zaprezentowało się w RES Regional Series 1 w którym zajęło 5-8. miejsce. Widać było jednak, że zespół ma potencjał na kręcenie się w tym TOP30 rankingu HLTV.

Co się teraz jednak dzieję? A no jedno wielkie XD. Dotychczasowy IGL Rebels – sNx, zakończył współpracę z organizacją, a w jego miejsce zostaje wykupiony sprowadzony Innocent. Sam Rafał nie wiedział kompletnie nic o tym ruchu i był podobno zszokowany faktem, że organizacja postanowiła zakończyć z nim współpracę.

Brzmi to dość abstrakcyjne, szczególnie po wyżej wspomnianym sukcesie w Katowicach. Innocent ma raczej łatkę gracza mema, który już od dawna odstaje poziomem od reszty polskich zawodników. Zdaniem wielu –  powinien już przejść na zasłużoną emeryturę. Zresztą przez ostatnie 2-3 lata było to po prostu widać. Paweł nie jest tym samym zawodnikiem co kiedyś, a jego epizody padaki, są poprzedzone dość sporadycznymi sukcesami, jak chociażby bilans 2-3 podczas RMR w Antwerpii.

Tym razem Innocent przejmuje pałeczkę IGL-a, więc zobaczymy jak sobie poradzi w tej roli. I choć dla wielu to szok, ból, wstyd, żenada, kompromitacja to… No cóż, przynajmniej dziadki sponsorowane przez wapno gaszone, są ponownie razem w zespole. Niezawodne duo SZPERO & Innocent już niedługo pokaże wam, że całe polskie community było w błędzie! Dajcie im tylko czas! Najlepiej kolejne 5 lat na dobranie do składu jeszcze większej liczby drewna w wieku 30+.

Źródło: HLTV


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.