O nas

axide fragownik news

Axide Fragownik to projekt, którego celem jest archiwizacja informacji oraz publikowanie najnowszych wiadomości ze świata krajowego esportu – głównie tego amatorskiego.

Axide Fragownik to projekt, który powstał na bazie doświadczeń, jakie nasza redakcja pozyskała we wcześniejszych latach. Bezpośrednio jest kontynuacją idei zapoczątkowanej przez portale: Axide.pl oraz Syclik.pl.

Misja projektu

Naszym głównym celem jest archiwizacja informacji na temat krajowych drużyn i organizacji esportowych, rywalizujących głównie na poziomie amatorskim oraz półamatorskim. Wychodzimy z założenia, że nie da się budować przyszłości polskiego esportu, bez zachowania jego ciągłości historycznej. Ta niestety jest bardzo często pomijana, a wręcz nawet zapominana przez ludzi zarządzających największymi portalami esportowymi w Polsce.

Nie chcemy jednak robić wszystkiego na poważnie. Nasze newsy mają być interesujące – nawet jeśli tematy w nich poruszane, są zwyczajnie nudne. Dlatego możecie spodziewać się wielu satyrycznych zabiegów, które mają urozmaicać publikowane u nas treści. Będziemy starali się nie przeginać, ale… Wiecie jak jest. Im więcej osób obrazimy tym większe zasięgi zrobimy (xD).

Naszym celem jest także podejmowanie kontrowersyjnych tematów, które w tym środowisku, często uchodzą za tematy tabu. Jeśli planujemy wskoczyć kiedyś na wyższy poziom, to musimy działać transparentnie i w zgodzie z interesem polskiej społeczności esportowej – niekoniecznie w zgodzie z interesem: sponsorów, inwestorów i właścicieli, którzy przez laty zrobili dla tego community tyle samo złego co i dobrego.