axide fragownik news

Wracamy jako Axide Fragownik

Wracamy już chyba na dobre – tym razem pod szyldem Axide Fragownik. Nie wiadomo jednak na jak długo.

Niespodzianka! Nikt nie spodziewał się polskiej inkwizycji esportowej! My też nie, ale spokojnie, coś na pewno jeszcze wymyślimy. W międzyczasie musimy się z kilku rzeczy wytłumaczyć, bo jednak kilka znaczących zmian na tej stronie zaszło.

Co tak długo?

Moglibyśmy na tym nowym otwarciu parasola w waszych dupach trochę się rozpisać o powodach dla których zmieniliśmy nazwę, dlaczego tyle nam to zajęło i czemu zniknęliśmy na dobre dwa lata. Nie chcemy jeszcze jednak was zanudzać, więc postaramy się na razie to szybko wypunktować i spadamy dalej szlifować kolejne newsy oraz komentarze do bieżących wydarzeń na polskiej scenie CS2.

Powód zmiany nazwy

Gdy Axide było zakładane, mieliśmy trochę większy plan na działanie całego projektu. Niektórzy jeszcze pewnie pamiętają, że początkowo miała to być strona z ogłoszeniami, a ostatecznie… Skończyliśmy znowu jako www z newsami. Chcemy teraz oddzielić działanie Axide od innych projektów pobocznych, które w założeniu, mają promować naszą główną markę.

Czemu tyle wam to zajęło?

Bo pandemia bardzo mocno przeorała cały segment publicystyki esportowej. No dobra, nie tylko pandemia, bo już wcześniej były pewne symptomy, które odpowiednio zinterpretowane, dawały nam wgląd w przyszłość. Niestety ciężko jest przekonać ludzi do swojej teorii, szczególnie, jeśli większość jest manipulowana przez te bardziej mainstreamowe media, które: kłamały, kłamią i nadal będą kłamać. No cóż, każdy ma swój wybór. My woleliśmy przeczekać ten cyrk, który w pewnym momencie zaczął nabierać kosmicznego rozpędu, a teraz właśnie dogorywa gdzieś na uboczu.

Co robiliście jak was nie było?

Zabrzmi to trochę dziwnie, ale poza takim hobby, jak zarabianie pieniędzy (żeby nie być głodnym), dalej zapisywaliśmy najważniejsze informacje ze sceny. Większość z nich czeka jeszcze na opublikowanie, więc niespecjalnie mamy się czym pochwalić.

Co z partnerstwami?

Nic. A co ma być? Wszystkie takie kwestie rozpatrujemy teraz indywidualnie, żeby nam partner nie blokował zasięgów i nie dawał pod stołem lepszych warunków konkurencji (która i tak chyba już sama się wyoutowała).

Co planujecie na najbliższe miesiące?

Plan zakłada około 6 miesięcy testowego działania strony w nowej formule. Z doświadczenia wiemy, że nie wszystkie nasze pomysły były w przeszłości trafione, więc wolimy się upewnić, że ta nowa wersja zażre. Jeśli nie, to pewnie ograniczymy tutaj ilość publikacji do minimum i ostatecznie strona zostanie wchłonięta ponownie przez Axide – lub zamknięta na stałe. A jeśli zacznie się to kręcić, to… Będziemy dalej inwestować w naszą redakcję.

Tak czy inaczej, czeka nas około 6 miesięcy: opluwania, szkalowania i wyśmiewania polskiego esportu z każdej możliwej strony. No i ewentualne archiwizowanie niektórych, niezapomnianych momentów, które zestarzeją się jak mleko. Wiecie jak jest. Kto grał lub pracował na polskiej scenie esportowej, ten w cyrku się nie śmieje.

Na koniec jeszcze tylko dodam, że dużo w kwestii naszego dalszego działania zależy od was. Na ten moment nie zamierzamy wchodzić za paywalla, więc zasada jest prosta: Będą wyświetlenia oraz hajs z reklam i buycoffee.to (jestem mega ciekawy czy ktoś będzie chciał dobrowolnie zapłacić za zamieszczany tutaj syf) – będą kolejne teksty pisane na 30%.


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Możesz nas także wesprzeć, kupując nam kawę w serwisie buycoffee.to.