lenovo legion

Lenovo Legion Y520-15IKBN – dobry laptop do grania?

Lenovo Legion Y520-15IKBN to laptop gamingowy, który został wyprodukowany w 2017 roku

Firma Lenovo zaprezentowała wspomniany sprzęt po raz pierwszy, podczas targów w 2017 roku. Pokazane zostały dwa gamingowe notebooki. Jednym z nich był oczywiście wyżej wymieniony Lenovo Legion Y520-15IKBN.

Co nowego?

Laptopy zostały oznaczone nowym logiem Legion, czyli nie tak jak wcześniejsze modele: IdeaPad. Podczas finałów Intel Extreme Masters w Katowicach, które odbyły się w 2017 roku na stanowisku Lenovo oraz X-KOM, można było samemu wypróbować ten sprzęt oraz przekonać się o możliwościach laptopa.

W co jest wyposażony laptop?

Lenovo Legion Y520 jest dość interesującą propozycją od chińskiej firmy. Notebook został wyposażony w dedykowane układy NVIDIA GeForce GTX 1050 oraz GeForce GTX 1050 TI. Laptop ten charakteryzuje się ramką wokół matrycy, która została wykonana z matowego tworzywa. Ponadto na powierzchni ekranu nie ma już folii, która często irytowała użytkownika oraz psuła mu komfort korzystania z komputera.

Wnętrze laptopa

W samym urządzeniu jest wykorzystywany: procesor Intel Core i5, wyżej wymieniona karta graficzna GeForce GTX 1050 oraz bardzo pojemny dysk twardy. Jest również miejsce, gdzie możemy umieścić dodatkowy dysk SSD, dzięki któremu będziemy mogli również przyśpieszyć działanie laptopa.

Za ile uzyskamy produkt?

Sama cena zakupu laptopa, nie przekracza obecnie 4 tysięcy złotych. Oczywiście w tej samej cenie jesteśmy w stanie zakupić o wiele lepszy sprzęt stacjonarny, ale jeżeli liczy się dla nas mobilność oraz wydajność, to Y520 jest ciekawą opcją.

Źródło: PurePC.plBenchmark.pl


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy Was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy Was także do obserwowania nas na Facebooku.