kbn esports facebook

KBN Esports z z nowymi: rezultatami oraz kierowcami F1

KBN Esports zaprezentował dwóch nowych kierowców F1. Poznaliśmy także ostatnie wyniki tej dywizji w kilku seriach wyścigowych.

KBN Esports po długiej przerwie, wraca do publikowania informacji prosto z dywizji F1. Wraz z podsumowaniami kolejnych wyścigów, pojawiła się także prezentacja nowych kierowców.

Nowe twarze w zespole KBN Esports

Uprzedzając wszystkie pytania – dywizję F1 wciąż reprezentuje dwójka dotychczasowych zawodników, czyli: Michał Alfito Markiewicz oraz Filip XFifcioX Kaczerski.

Organizacja jednak pokusiła się o sprowadzenie dwóch kolejnych kierowców. Nowymi nabytkami Szerszeni zostali: Patryk Prexet_F1 Krauza oraz Jakub Kubon002 Kozłowski. Jako ciekawostkę dodamy, że drugi z wymienionych graczy, miał kiedyś krótki epizod w redakcji Axide, także możemy pokusić się o stwierdzenie, że świat jest jednak mały.

Co słychać u starych znajomych?

Ale dość tych roszad w składzie, przejdźmy do faktycznego ścigania! Michał i Filip biorą obecnie udział w Polskiej Lidze Formuły 1 – a dokładniej w Splicie F2, gdzie są już po pięciu rundach. Ich wyniki prezentują się następująco:

Runda 1 – Bahrajn:

 • 7. miejsce – XFifcioX
 • Dyskwalifikacja – Alfito

Runda 2 – Azerbejdżan:

 • 7. miejsce – Alfito
 • Dyskwalifikacja – XFifcioX

Runda 3 – Francja:

 • 7. miejsce – XFifcioX
 • 8. miejsce – Alfito

Runda 4 – Hiszpania:

 • 8. miejsce – XFifcioX
 • Dyskwalifikacja – Alfito

Runda 5 – Monako:

 • 4. miejsce – XFifcioX
 • 10. miejsce – Alfito

Z powyższych rezultatów można więc łatwo wywnioskować, że w klasyfikacji generalnej, to Fifcio radzi sobie o wiele lepiej. Jeżeli faktycznie spojrzymy na tabelę, to łatwo możemy obliczyć, że Michał traci obecnie do Filipa całe 17 punktów.

Klasyfikacja generalna Split F2 – Polska Liga Formuły 1:

 • 7. miejsce – XFifcioX – 28 punktów
 • 12. miejsce – Alfito – 11 punktów

W klasyfikacji konstruktorów KBN Esports posiada obecnie 39 punktów i zajmuje piąte miejsce, które plasuje zespół przed Estyma E-Sport Series oraz za ekipą Pitbulls Esport.

Kolejna szansa na poprawienie miejsca w obu klasyfikacjach pojawi się 28 listopada, kiedy to rozgrywana będzie szósta runda – czyli wyścig w Wielkiej Brytanii.

Alfito w F1 Legends Racing League

Oczywiście wyścigi w F1 nie kończą się tylko na jednej lidzie. Alfito w ostatnim czasie wziął udział w F1 Legends Racing League, gdzie w Splicie F2 pojechał wyścig na Monzy. Po przejechaniu 53 okrążeń postanowił zjechać na stację po hotdoga w wyniku deszczowych warunków, uderzył w bandę. Wypadek – jak nietrudno się domyślić, poskutkował utratą pozycji. Mimo rozbitego bolidu, Michał dojechał ostatecznie do mety na szóstej pozycji.

Gdzie jeżdżą nowe nabytki KBN?

Na sam koniec pozostało nam wspomnieć o wyczynach dwójki nowych kierowców, którzy występują w Jamajka League. Prexet_F1 jeździ w Splicie F4 natomiast Kubon002 w Splicie F2.

Pierwszy z nich w ostatnio rozegranej – 12 rundzie w Monako, zajął piąte miejsce, które przełożyło się na bardzo dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej. Należy tutaj wspomnieć, że cały wyścig odbywał się w deszczowych warunkach i Patryk nie zjechał na stację po hotdoga z sosem czosnkowym przejechał praktycznie bez większych problemów całe 39 okrążeń.

Prexet zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Splitu F4. Kubon002 natomiast czternaste w Splicie F2 – w jego przypadku trzeba jeszcze uwzględnić rezultaty z toru w Monte Carlo, które zapewne wpłyną na dotychczasową pozycję w tabeli.

W następnym tygodniu obu kierowców czekają zmagania z hiszpańskim torem, także o ile cena paliwa nie podskoczy do 7 zł możemy chyba liczyć na to, że Patryk i Jakub zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Źródło: KBN Esports


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy także do obserwowania naszego profilu na Facebooku oraz Twitterze.