Historia Syclik.pl w latach: 2015-2019

Z racji iż pewna epoka dla Syclik.pl właśnie się zakończyła, a sama domena przeszła w ręce nowego właściciela, przygotowaliśmy dla was małe podsumowanie dotyczące historii tego projektu.

Portal syclik.pl miał być czymś więcej niżeli tylko kolejnym zwykłym blogiem z newsami. Miała to być także usługa, której celem było umożliwienie graczom promowania własnych inicjatyw esportowych w internecie.

Powstanie Syclik Esports

Chociaż sama strona powstała w 2017 roku, to jej początki sięgają utworzenia drużyny Syclik Esports w 2015. Wtedy sporządzono pierwsze plany i szkice stworzenia czegoś, co w przyszłości, będzie mogło stać się fundamentem nowej społeczności graczy, a może i nawet kibiców esportowych.

Trudne początki

Syclik Esports zostało założone 16 listopada 2015 roku z inicjatywy SaRta. Początkowo działało jako drużyna w grze CS:GO. W tamtym okresie powstało wiele elementów tego projektu, które w mniejszym lub większym stopniu, przetrwały do dziś. Pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku, drużyna przekształciła się w gaming, który posiadał dywizje: Counter Strike’a oraz League of Legends.

W kwietniu nastąpiła pierwsza przerwa w działaniu Syclik.

Powrót do grania

Okres od 2 kwietnia do 25 maja, zaowocował powrotem marki Syclik Esports na salony amatorskiego CS:GO. Niestety, reaktywacja nie trwała długo. We wrześniu nastąpiło kolejne wstrzymanie działalności organizacji.

Sytuacja zmieniła się 16 października 2016 roku. Wtedy to, dotychczasowy właściciel – SaRt, zdecydował się na ostateczne rozstanie z marką Syclik Esports. Prawa do zarządzania fanpage’em przejął Nisu (kojarzony bardziej z blogiem Ingaming). Początkowo postanowił kontynuować projekt w niezmienionej formie.

sycliknews

Krótka przygoda z Rainow Six Siege

2 maja 2017 r. do Syclik Esports dołączyła dywizja Rainow Six Siege na PS4. Skład przyjętego klanu wyglądał następująco:

 • Cheepi
 • GHOST
 • BARAKUDAPL
 • NesQuik
 • SZYMPEK
 • Koxiwo
 • V-E-N-O-M-
 • Pawel1666
 • xTheRNYx
 • ambrugamess

Współpraca nie potrwała jednak długo. Tuż po zakończeniu turnieju od Gamesters, zawodnicy zdecydowali się na opuszczenie organizacji i powrót do wcześniejszej nazwy: TPKR.

Nietrafione współprace z zespołami CS:GO

24 kwietnia 2017 roku przyjęty został zespół CS:GO, reprezentujący wcześniej barwy Gamma Esport. Drużyna złożona z młodych zawodników, miała rozgrywać swoje spotkania pod nazwą Syclik Hawks. Jej głównym celem było zdobywanie doświadczenia w międzynarodowych turniejach online. W skład zespołu wchodzili:

 • destroyer
 • dzezikooo
 • kywyry
 • MysterX
 • weekly

29 maja 2017 roku, Syclik Esports rozpoczęło wstępne rozmowy z kolejną drużyną. Na mocy porozumienia, Syclik.pl miało zobowiązać się do jej promowania w zamian za reklamę serwisu. Pomysł jednak upadł tak szybko, jak się pojawił.

14 czerwca 2017 roku, organizację opuszcza dywizja CS:GO Syclik Hawks. Powodem rozstania był brak porozumienia w kwestii aktywności drużyny. Strona Syclik.pl zostaje zawieszona na pewien okres czasu.

hawks

Nowa usługa

24 września 2017 roku, strona syclik.pl powraca do świata żywych. Syclik Esports przestaje skupiać się na dywizjach. Głównym zadaniem projektu staje się promowanie drużyn i organizacji esportowych, przy użyciu wspomnianej wcześniej strony oraz nowo wprowadzonej usługi sycliknews.

14 listopada 2017 roku, na czas drugiej edycji EduEsportCup, do Syclik dołącza drużyna CS:GO, która reprezentuje Politechnikę Częstochowską. Występuje pod nazwą PCz Syclik. Jej skład prezentuje się następująco:

 • Hajcik
 • Splati
 • eNTANK
 • Pi0ttRq
 • Legolambnon

16 listopada 2017 roku Syclik Esports zostało sponsorem drużyny CS:GO o nazwie ExistFear.

Koniec współpracy z dywizją

24 lutego 2018 roku, zakończyła się przygoda Syclik Esports z drużyną CS:GO, która występowała pod nazwą PCz Syclik. Rozstanie odbyło się w dobrej atmosferze. Rozpoczęły się prace nad całkowitą zmianą wizerunku projektu.

pcz syclik

Syclik.pl

Rozpoczyna się rebranding marki. Syclik Esports zmienia się w Syclik.pl. Od tego momentu działalność serwisu skupia się na dostarczaniu graczom narzędzi oraz usług do promowania w internecie własnych projektów esportowych. Strona zostaje uzupełniona o przydatne poradniki oraz nowe działy tematyczne.

Nowe logo

21 lipca 2018 roku, zaprezentowane zostało nowe logo Syclik.pl. Wstępne prace nad nowy logotypem rozpoczęły się już na początku stycznia. Dopiero jednak w połowie lipca, udało się osiągnąć zadowalający wygląd nowego znaku.

Odświeżona wersja nawiązuje do wcześniejszych grafik, głównie poprzez sygnet, w którym nadal znajduje się charakterystyczny symbol przypominający literę “S”. Całość została uzupełniona o nazwę strony.

syclik

Streamerzy na pokład

23 września zdecydowaliśmy się na testowe rozpoczęcie współpracy ze streamerami – na początek z tymi, którzy mają swoje strumyki na platformie Twitch.

Oficjalne zaprezentowanie redakcji

Chociaż redakcja działała na Syclik.pl już do dłuższego czasu, to jej skład z miesiąca na miesiąc ulegał zmianie. Aż w końcu wykrystalizowała się grupa kilku osób, które były na tyle mocno zmotywowane do dalszego działania, że z miesiąca na miesiąc poświęcały swój wolny czas, by dostarczać czytelnikom nowych informacji o działaniach naszych partnerów.

1 października 2018 roku oficjalnie został zaprezentowany zespół redakcyjny bloga, w skład którego wchodzili: Nisu, mev1kManeko oraz wredna.

Zmiana właściciela

10 grudnia 2018 roku – po 2 latach prowadzenia Syclik.pl, Nisu decyduje się zrezygnować z dalszego prowadzenia strony. Na krótko nowym właścicielem zostaje ŚwieDźwiedź, którego mogliście kojarzyć z vevax team.

I kolejna zmiana

16 stycznia 2019 roku nowym właścicielem Syclik.pl została wredna., która rozpoczęła proces restrukturyzacji portalu. W pierwszej kolejności przywrócono zerwane przez poprzedniego administratora współprace. Do redakcji wrócili: mev1k i Maneko.

Zmianie uległa także dotychczasowa szata graficzna strony, a sama www została uzupełniona o nowe, przydatne funkcje. Pojawił się także nowy logotyp.

syclik

Dalsze problemy

Początkowy zapał niestety nie przełożył się na rozwój serwisu, który nadal był nieaktywny. W międzyczasie zmienił się skład redakcji z której odeszli mev1k oraz Maneko, a także kilku innych redaktorów.

W tym czasie Syclik funkcjonowało aktywnie na Facebooku, gdzie były publikowane kolejne posty dotyczące poczynań partnerów.

Zakończenie współpracy z Ingaming

24 lipca 2019 roku wredna. ostatecznie decyduje się na zakończenie współpracy z Ingaming. W efekcie Nisu przestał być webmasterem strony, a domena Syclik.pl trafiła w ręce nowej właścicielki.

Nowy pomysł na Syclik.pl nie przewidywał jednak wykorzystania poprzedniej wersji strony, więc wszystkie pliki oraz baza danych, pozostały w rękach Ingaming.

Tak kończy się historia Syclik.pl jakie znaliście dotychczas, a zaczyna coś nowego…


Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku oraz Twitterze.