almost famous e-sports

Wywiad Almost Famous e-Sports: Miedziany

Almost Famous e-Sports zaprezentowało kolejny wywiad. Tym razem rozmówcą został Miedziany

Almost Famous e-Sports zaprezentowało drugi wywiad. Tym razem ich rozmówcą został gracz o nicku Miedziany, którego możecie kojarzyć z występów w YNS Esports.


W kolejnym wywiadzie naszym gościem będzie Tomasz Miedziany Wróblewski – jeden z założycieli YNS Esports oraz kapitan drużyny YNS Pink. Zapytamy go o jego: rolę w organizacji, cel życiowy oraz wiele innych ciekawych kwestii.

Serdecznie zapraszamy do artykułu!

Cześć Tomek! Jestem redaktorem organizacji Almost Famous e-Sports. Mam pytanie, czy wyrażasz zgodę na udzielenie nam wywiadu?

Oczywiście.

Na wstępie może opowiesz naszym czytelnikom trochę o sobie oraz jaką funkcję pełnisz w organizacji YNS Esports?

Jestem Tomek. Mam 18 lat. Mieszkam w okolicach Koszalina w małym mieście Świdwin. Wraz z kolegą w styczniu tego roku narodził się pomysł założenia organizacji esportowej. Tak ze zwykłych matchmakingów weszliśmy w podziemie CS:GO.

Jestem kapitanem dywizji PINK jak i jednym z założycieli całej organizacji YNS Esports.

Można stwierdzić, że jesteś grającym managerem tak?

Tak.

Naprawdę podziwiam to, że potrafisz połączyć dwie rzeczy. Na pewno to nie jest dla Ciebie łatwe. Natomiast przejdźmy już do naszych pytań bo mamy ich kilka. Jak wyglądał Twój początek w e-sporcie i kiedy mniej więcej to było?

Jeżeli chodzi o grę w CS-a, to już od najmłodszych lat stawiałem swoje kroki w 1.6, gdzie po kilku latach przerzuciłem się na CS:GO. Grę teamową zacząłem jednak dopiero w YNS Esports. Jest to moja pierwsza organizacja i nie śpieszy mi się aby ją zmieniać.

Planujesz pozostanie w niej do końca swojej kariery czy jest coś co może sprawić, że ją zmienisz?

Nie jestem w stanie stwierdzić, że będzie to mój jedyny dom. Nie wiem jak potoczą się dalsze losy YNS Pink. Jednak dopóki YNS Esports nie upadnie, nie zmienię drużyny.

Trzymam kciuki aby wszystko wyszło jak najlepiej dla Ciebie. Przejdźmy do kolejnego pytania – w jaki sposób powstał twój nick? Przyznam, że kojarzy mi się tylko z miedzią.

Pomysł na mój nick narodził się w gimnazjum. Pewna osoba powiedziała do mnie Miedziany ze względu na mój kolor włosów. Spodobała mi się ta ksywka i tak już zostało. Jest więc jednak troszkę wspólnego z tą miedzią.

Bardzo dobrze, że masz dystans duży do siebie. Przejdźmy do etapu kiedy wiedziałeś, że to więcej niż tylko sama gra. Miałeś momenty, że chciałeś przestać grać czy od początku do końca zaplanowałeś sobie to, że się nie poddasz?

Zwątpienie pojawia się bardzo często, każdy zawodnik prędzej czy później traci formę i musi ją odbudowywać. Jeżeli chodzi o moją grę jest ona bardzo nie stabilna w ostatnich tygodniach. Można by to wywnioskować po Famous CUP, gdzie w niektórych meczach tabela rozpoczynała się moim pseudonimem, a w innych kończyła. Jednak ważne jest by się nie poddawać i mieć w zespole osoby, które mimo wszystko nie widzą bez Ciebie drużyny.

Na pewno nie zamierzam wiązać przyszłości z esportem, gdyż nie gram na bardzo wysokim poziomie.

Jeszcze masz szansę by grać na tym wysokim poziomie. Teraz odbiegnijmy trochę od e-sportu. Czym się interesujesz poza graniem? Preferujesz bardziej spędzanie czasu aktywnie czy może masz jakieś inne pomysły?

Od najmłodszych lat interesuje się piłką nożną, głównie Premier League. Jestem wielkim fanem Chelsea. Poza graniem w CS-a chodzę na siłownię. Przez ostatnie dwa miesiące prawie każdy weekend spędziłem na osiemnastkach. Ale nie ukrywam, że lubię leniuchować.

W ostatnim wywiadzie mieliśmy fana Manchesteru United, czy lubisz ten klub?

Jest to ligowy rywal. Myślę, że odpowiedź jest jasna.

Nie wnikam w dalsze szczegóły, bo może to się źle skończyć. Zapewne masz jakiś cel, który za wszelką cenę chcesz osiągnąć – czy możemy dowiedzieć się co jest twoim szczytem marzeń?

Jeżeli chodzi o CS:GO to chciałbym, aby YNS Esports wyszło z podziemia. Myślę, że takim realnym marzeniem jest dostanie się na LAN-a i zajęcie jak najwyższego miejsca.

Jeżeli chodzi o życie prywatne, to aktualnie jestem w klasie maturalnej. Marzy mi się zdanie tej matury.

Myślisz, że te cele są realne dla Ciebie czy raczej to marzenia?

LAN jest realny, zaś matura to marzenie.

Przypuszczałem na odwrót. Wróćmy może już do e-sportu, bo mam jeszcze kilka pytań do Ciebie. Kto twoim zdaniem jest najlepszym zawodnikiem na scenie Counter Strike’a i jakiej drużynie kibicujesz najbardziej?

Nie interesuję się na tyle sceną CS-a aby mieć swojego ulubionego zawodnika. Jeżeli chodzi jednak o drużynę, to zawsze lubiłem Pingwinki.

Czyli nie masz żadnego autorytetu na scenie do naśladowania?

Nie mam, ale jeżeli miałbym powiedzieć na równi czyjego poziomu chciałbym grać, to byłby to Snax.

Ostatnio boryka się z problemami, czy pomimo tego nadal sądzisz, że robi teraz krok w tył aby następnie wykonać dwa w przód?

Myślę że tak, tym bardziej że to tak naprawdę nie był problem. Sam sądzę, że w roli supporta Janusz się marnował. To tylko kwestia czasu aż dołączy do topowej drużyny bądź sam ją stworzy.

Trzymamy za niego kciuki. Zdradź jeśli możesz w jaki sposób przygotowujesz się indywidualnie aby podnosić swoje umiejętności? Praktykujesz czy też jesteś zwolennikiem aby nie pracować nad podnoszeniem swoich umiejętności?

W wolnym czasie, gdy nikt z drużyny nie jest przy komputerze, organizuję sobie trening. Składa się on z aim_botz oraz deathmatchy i retake’ów.

Jesteś kolejną osobą o podobnym stylu podnoszenia swoich umiejętności. Skoro Twoja kariera trwa już kilka lat, zakładam, że masz już jakieś sukcesy – większe bądź mniejsze. Jakie osiągnięcie jest dla Ciebie szczególnie ważne?

Drugie miejsce w Famous CUP. Nie spodziewałem się, że tak wysoko zajdziemy. Raptem tydzień przed turniejem zaczęliśmy ze sobą grać i się dogadywać. Z dnia na dzień nasze relacje były coraz lepsze. Aż w końcu udało nam się pokonać w systemie BO1 i BO3 taką drużynę jak Team VoN, która prezentuje już pewien poziom. Nie jest to może jakieś wielkie osiągnięcie, ale dużo dla mnie znaczy.

Można więc powiedzieć, że nasze rozgrywki były przełomowe dla waszej drużyny. Czy podobała wam się organizacja tego turnieju i czy zmienilibyście coś w nim?

Tak był to debiut naszej drużyny, który uważamy za udany. Jeżeli chodzi o turniej to bywały problemy z serwerami, miło by było w kolejnej edycji zobaczyć więcej spotkań komentowanych na żywo.

Dziękujemy za opinię, staramy się poprawić w naszej kolejnej edycji błędy z poprzedniej. Wszystko jest już planowane tak, by wypadło dużo lepiej niż poprzednim razem. Wróćmy może do naszych pytań, bo trochę odbiegliśmy od tematu. Powiedz mi jak to wygląda w drugą stronę. Jak radzisz sobie po porażce?

Porażka? To nic strasznego. Nie da się zawsze wygrywać. Jeżeli jakaś drużyna okazuje się być lepsza od nas, to po prostu gratuluję jej zwycięstwa. Każda porażka pokazuje nam co musimy poprawić.

Tak więc dotarliśmy do ostatniego pytania w tym wywiadzie. Wspominałeś, że jesteś managerem YNS Esports oraz kapitanem YNS Pink. Możesz nam zdradzić czego brakuje wam aby osiągnąć jak najlepszy wynik??

Nie ukrywam, że przydali by się sponsorzy. Aktualnie na wszystko wykładamy z naszej kieszeni. Wyniki przyjdą same, jeżeli będziemy ciężko trenować.

Trzymam za was kciuki bardzo mocno. Serdecznie dziękuję Ci za udzielenie wywiadu oraz poświęcony nam czas, kogo byś chciał zobaczyć w kolejnej odsłonie?

Nie ma problemu. Z miłą chęcią przeczytałbym wywiad z Michałem Control X Hoffmanem.

Zrobimy co w naszej mocy aby tak się stało. Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję, trzymaj się ciepło.

Również dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Pozdrawiam.

Źródło: Almost Famous e-Sports


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku.