axide news

Statystyki Sierpień 2021

Podsumowanie sierpniowych statystyk wygenerowanych przez stronę Axide.

Jak wyglądały statystyki generowane przez stronę w sierpniu? Czy coś się zmieniło w stosunku do poprzedniego miesiąca? Czego możemy spodziewać się we wrześniu?

Wzrost liczby unikalnych wyświetleń

Co ciekawe w omawianym miesiącu zanotowaliśmy wzrost unikalnych wyświetleń. Obstawiam, że duży wpływ na to miały kolejne odcinki Kroniki Esportowej. Te w dużej mierze agregują czytelników, którzy są zainteresowani poszczególnymi drużynami oraz organizacjami na scenie amatorskiej oraz półamatorskiej. Dużo wyświetleń (jak na nasze standardy) nabił news na temat Husarion, co pokazuje, że udostępnianie postów w socialach organizacji daje linkom odpowiedniego kopa.

statystyki userzy sierpień 2021 axide

Stabilna forma odsłon strony

Na końcu obu wykresów możemy zauważyć zmniejszoną liczbę wyświetleń. Ma to oczywiście związek z przerwą, jaką zafundowaliśmy stronie w związku z jej małym liftingiem.

O ile wzrost w przypadku unikalnych odwiedzających jest zauważalny, o tyle ogólna liczba wyświetleń wzrosła raptem o jakieś 65 odsłon. Nie jest to więc jakiś mega wynik, ale zawsze to jakiś wzrost.

pageviews statystyki sierpień 2021 axide

Co w następnym miesiącu?

Z ciekawości zerknąłem na statystyki wrześniowe i… Mogłem w sumie tego nie robić. Spadek liczb jest zauważalny i będzie zapewne wynikał ze wspomnianej wcześniej przerwy. Do tego dochodzi mniejsza ilość publikowanego materiału oraz problemy ze znalezieniem jeszcze jednego aktywnego redaktora.

Kolejny problem, to oczywiście zainteresowanie tego rodzaju materiałami. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, możemy zauważyć, że zainteresowanie wszelkiego rodzaju newsami oraz artykułami na temat amatorskiej oraz półamatorskiej sceny esportowej, zwyczajnie maleje.

Nie pomaga także zachowanie samych graczy – czy może raczej drużyn, które nie chcą budować w internecie własnych struktur lub zwyczajnie rozpadają się po tygodniu wspólnego grania.

Funkcjonowanie na tak niestabilnym rynku, wcześniej czy później, będzie musiało wymusić na nas określone działania. Skończy się to zapewne okrojeniem publikacji na temat podziemia do absolutnego minimum, przy jednoczesnym promowaniu nowych treści, związanych o wiele bardziej z profesjonalnym esportem lub szeroko pojętym gamingiem.


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy także do obserwowania naszego profilu na Facebooku oraz Twitterze.