SaMey z pierwszymi sukcesami w zespole międzynarodowym

SaMey w końcu postanowił wyruszyć na szerokie wody. Po kiblowaniu przez dobre 4 lata w polskich zespołach, gdzie osiągał mniejsze, mało istotne sukcesy, postanowił znaleźć sobie pracodawcę na scenie międzynarodowej.

Jego pierwszym przystankiem została turecka organizacja Sangal Esports. Skład oprócz Dawida to: LNZ, yxngstxr, xfl0ud oraz jottAAA będący na wypożyczeniu. Trenerem z kolei jest Szwed – Jumpy. Są tu troszkę głośniejsze jak i mniej znane nazwiska. Większość by ich nazwało pierwszą lepszą sklejką eu, ale jak w zasadzie im idzie?

O dziwo dość dobrze. Na starcie swojej przygody, zespół zajął pierwsze miejsce w turnieju RES European Series, za co zainkasował 50 000 $. Formacja pokonała takie drużyny jak: Ninjas in Pyjamas czy Monte. Dwa tygodnie później również udało jej się zająć 1. miejsce – tym razem w ESL Challenger League Season 47: Europe co dało drużynie kolejne 16 500 $ oraz slota w 20 sezonie ESL Pro League.

Jaki z tego morał? Dawid przez 2 miesiące gry w europejskim składzie, osiągnął więcej niż przez 4 lata gry na polskim podwórku (No w sumie kto by się spodziewał xD). Teraz czas pokaże czy był to taki miesiąc miodowy (przedłużony w zasadzie o dwa) czy może jednak pojawi się tradycyjny regress. Zobaczymy jak pójdzie mu na Pro lidzie, która startuje… Dopiero 3 września. Dowiemy się więc w niedalekiej przyszłości, czy zawodnicy wymienieni na początku, faktycznie zawojują scenę europejską.

Źródło: Sangal Esports


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.