ple freak esport

PLE & DEEZ NUTS atakowane za podbijanie zasięgów

PLE to chyba jedyna europejska liga esportowa, która właśnie zapoczątkowała modę na freak esportowców.

12 Kwietnia zostały rozegrane ostatnie mecze grupy B w Polskiej Lidze Esportowej 2024: Split #1. Wśród nich odbył się mecz o pietruszkę: DEEZ NUTS vs M1 Gaming. Co ciekawe, zawodnika o nicku ZaNNN, zastąpił znany youtuber, streamer i freak fighter – MrDzinold.

Panie, afera jest!

Na Twitterze (Tak, chuj w dupę X-owi wciąż) temat tej zamiany zawodników, poruszył man1esza, na którego wylało się wiadro pomyj. Zarzucił on organizatorom zaniżanie poziomu ligi, na rzecz boostowania zasięgów. Dużo osób zaatakowało go, argumentując, że szuka problemu tam gdzie go nie ma. W sumie równie dobrze mogli to być 15-letni fani ekipy Bungee, którzy się zesrali, że ktoś mógł się dobrać do ich ukochanego streamera.

Nie było blamażu

Dobra, ale jak już jesteśmy przy meczu to jak poszło Dzinoldowi? No plus jest taki, że nie zamykał. Był wyżej od jednego z zawodników na obydwu mapach w tabeli, a samo spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W ten sposób zespół DEEZ NUTS zajął przedostatnie miejsce w tabeli grupy B.

To, że mecz odbił się większym echem i przyciągnął więcej widzów, to jest oczywiste i z tym nie zamierzam polemizować. Czy to był ruch marketingowy pod wyświetlenia czy po prostu luźna partyjka dla Dzinolda, by pokazać widzom, jak wygląda od środka gra takiego zespołu? To już pozostawiam wam do: oceny, opinii i dyskusji. Każdy wyciągnie sobie z tego takie wnioski, jakie chce.

Terminarz był do dupy

A tak swoją drogą, odnośnie zasięgów, to mam dobrą radę na przyszłość dla PLE. Nie organizujcie najważniejszych – a już w szczególności – jedynych polskich rozgrywek, w trakcie trwania największego eventu CS2, czyli Majora (Chodzi o grupę A). Taki terminarz przyciągał na spotkania widownię na poziomie około 200 osób, także chyba możemy zakwalifikować to, jako pospolity strzał w kolano…


Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Możesz nas także wesprzeć, kupując nam kawę w serwisie buycoffee.to.