kobiecy esport

Kobiecy esport – czemu to nie zadziała?

Kobiecy esport to kolejny american dream, który może zamienić się w american nightmare.

Kobiecy esport, w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Co chwilę powstają nowe drużyny oraz organizacje, które chętnie przyjmują najlepsze ekipy. Organizowane są turnieje na których możemy oglądać kobiece drużyny.

Mimo, że wszystko wskazuje na dość dynamiczny rozwój kobiecej sceny, to trudno mi jest się pozbyć wrażenia, że w najbliższym czasie kobiecy esport osiągnie swój największy pick, który będzie sufitem nie do przebicia. Oto kilka powodów dlaczego tak sądzę.

Pieniądze to nie wszystko

Dość łatwo można zauważyć, że w ostatnim czasie, w kobiecy esport są pompowane spore ilości gotówki. Mimo to poziom gry cały czas jest bardzo niski.

No właśnie. Poziom gry zdecydowanie nie nadąża za inwestycjami, które są robione w tym środowisku. Jest to jeden z największych problemów, ponieważ ludzie co do zasady są niecierpliwi i nie będą wiecznie wspierać czegoś co nie spełnia ich oczekiwań.

Zła forma rozgrywek

Kolejny powód, to zła forma rozgrywek. Mówiąc dokładniej podział sceny na męską (czyli de facto mieszaną, bo kobiety nie mają zakazu brać w niej udziału) oraz żeńską. Osobiście uważam, że jest to bez sensu. W przeciwieństwie do sportu, w grach esportowych o wiele bardziej liczy się sprawność mózgu niż mięśni, a na tym polu, płeć piękna zbyt drastycznie nie odstaje od brzydszej części populacji. Dlatego, turnieje dla obu płci, według mnie nie mają prawa bytu. Co więcej w dłuższej perspektywie czasu miało by to bardzo pozytywny wpływ na kobiecą część sceny, gdyż dało by to jej nowy cel do osiągnięcia.

Brak motywacji

Chyba największy problem, z którym muszą się mierzyć wszyscy którzy chcą coś osiągnąć. Zazwyczaj motywacja jest do czasu, aż zdobędzie się upragniony cel lub gdy droga do celu przestaje cieszyć. W tym przypadku brak motywacji, jest spowodowany przez bardzo nisko położoną poprzeczkę sukcesu.

Tak jak pisałem wcześniej, poziom gry, a co za tym idzie poziom widowiska, jest w tym wypadku bardzo niski. A jeśli będąc przeciętnym i tak jesteś najlepszym… To nie do końca jest to powód, dla którego warto się jeszcze bardziej rozwijać.

To wszystko.

W zasadzie to wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie. Standardowo zapraszam do dyskusji. Możliwe że macie kilka cennych spostrzeżeń lub posiadacie inne opinie od moich, a ja bardzo chętnie je poznam.


Zachęcamy do skorzystania z naszej listy ogłoszeń, gdzie możecie zamieścić informacje na temat rekrutacji lub oferowanych usług – wystarczy tylko się zarejestrować!

Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy także do obserwowania naszego profilu na Facebooku.